Композитна арматура, не побоюсь цього слова, - це унікальний матеріал, який здобув велике визнання на ринку України у будівельному сегменті.

Коли замовник робить свій вибір на користь композитної арматури, його мало цікавлять такі корисні властивості, як радіопрозорість, магнітостійкість, хімічна інертність або зчеплення з бетоном, головним вирішальним фактором, який згодом може зіграти "злий жарт", є ціна.

Якщо Ви вивчали роздрібні ціни основних виробників, то могли звернути увагу, що вони знаходяться приблизно в одному діапазоні, з іншого боку, в інших виробників, ми можемо спостерігати ціни, які на 20-30% нижче, ніж у перших.

З одного боку, для замовника це звичайно ж добре, адже можна придбати арматуру дешевше і при цьому ще більше заощадити, але на жаль плюси на цьому закінчуються.

Основна собівартість композитної арматури складається з сировини, з якої вона виготовлена, а саме який фундаментальний тип сполучного був використаний при виробництві, простими словами, яка смола була застосована для створення даного будівельного матеріалу.

 

Так ось, щоб отримати більш дешевий товар, деякі виробники почали використовувати поліефірні смоли, які мають низьку вартість, замість епоксидних смол, це і дає такий різкий стрибок. Але застосування композитної арматури з поліефірної смоли загрожує наслідками.

І в цей момент на сцену виходить таємний ворог композитної арматури. лугостійкість, адже поліефірна арматура не матиме такої корисної властивості.

Як ми знаємо, бетон – це лужне середовище з не більше 12, яке корозує метал, але арматура з епоксидної смоли легко справляється з цим впливом залишаючись не пошкодженою протягом усього терміну експлуатації.

Арматура з поліефірної смоли має гранично низьку лугостійкість, що робить її використання при бетонуванні вкрай небажаним. Для порівняння, в лабораторних умовах був проведений досвід, зразки арматури з епоксидної та поліефірної смоли помістили на місяць у розчин лугу при температурі 60˚С.

Після цього провели випробування на розрив, а також Пул-аут тест на межу міцності виривання з бетону. Досвідчені дані були вражаючими, межа міцності на виривання з бетону у арматури, виготовленої з епоксидної смоли склала 12,6 МПа, що дорівнює сталевому аналогу, а у арматури, на основі поліефірної смоли, зменшився в 4 рази і становив 3 МПа, при цьому всім ще й розривне зусилля зменшилося на 50%. Навіть без дослідів були помітні відмінності: перший зразок візуально ніяк не змінився, а поліефірний скуйовдив і розвалювався від дотику.

Резюмуючи вищесказане, хочеться побажати всім замовникам композитної арматури, щоб більш обачно вибирали постачальника цього прекрасного у всіх сенсах будівельного матеріалу, хоча економія повинна бути економною, іноді інколи іноді інколи все-таки варто знехтувати цією приказкою та купити якісний продукт, застосування якого не викличе проблем та негативу в майбутньому.